Суперкомпютърът на Google AlphaGo печели втори мач срещу Лий Седол

$config[ads_kvadrat] not found

AlphaGo - The Movie | Full Documentary

Anonim

В случай, че сте го пропуснали, корейският майстор на Go Go Лий Седол е заключен в битката за бъдещето на човечеството с AlphaGo, суперкомпютъра на борда на играта на Google - и от мач две нещата не изглеждат толкова добре. AlphaGo е на два мача до никой, въпреки че Lee Se-dol не е успял лесно да се справи.

AlphaGo е първата програма за изкуствен интелект, която бие професионален човешки играч в Go, древна китайска настолна игра, която е толкова математически сложна изследователи, че хората все още имат предимство.

Ами от сряда не го правят. AlphaGo победиха Лид Седол в първия си мач от пет мач. Мачът на тази вечер също беше близо - AlphaGo определено дава на Седол, 9-дан професионалист, определено предизвикателство за всяка игра. Se-dol и AlphaGo останаха врата и врата през по-голямата част от четиричасовия мач, като AlphaGo показваше признаци на истинска креативност в играта си, правейки движения, които бяха извън простите, лесно програмирани модели. Мачът остана близо до края, но в края на играта Седол се сблъска с неприятности във времето - всеки играч има кумулативни два часа, за да направи ходовете си, а AlphaGo все още имаше над 15 минути на часовника си, когато Седол беше в спешното време. (принуждавайки го да прави всяка стъпка под 60 секунди). Въпреки това, той висеше чак до въжето, въпреки че АлфаГо се възползваше от Седол под натиска на времето и я държеше с неумолимата студена, безлична машина. Седол се намръщи, леко се потеше и накрая загуби.

Това е едновременно добри и лоши новини за човечеството - изграждаме невероятни компютри, но също така губим и от роботи, нещо, от което се страхуват технологичните визионери (макар Elon Musk да даде висока оценка на постиженията на AlphaGo в сряда).

Три мача започват в 11:00 часа. Изток в четвъртък и мачове четири и пет ще бъдат едновременно в събота и неделя. Можете да предавате на живо всеки мач в YouTube канала на DeepMind.